کشور یونان

یونان یکی از محبوب ترین مکان های جهان با جاذبه های گردشگری باستانی و مدرن مانند موزه های دوران باستان و بیزانس و سایت های باستان شناسی و شهرها است همه آنها آثار تاریخی هستند که الهام بخش آموزش و پرورش و فرهنگ مدرن در سراسر جهان است.

 

جغرافیا:

یونان که به طور رسمی به نام جمهوری یونان شناخته می شود جنوبی ترین کشور در سرزمین اصلی اروپا است یونان با مساحت ۱۳۱۹۴۰ کیلومتر مربع در اندازه ای برابر انگلیس و ایالت نیویورک است. بیش از ۳۰۰۰ جزیره یونانی در شرق مدیترانه پراکنده اند . کشور یونان با کشورهای آلبانی، جمهوری یوگسلاوی،بلغارستان و ترکیه هم مرز است.در طی سرشماری که در سال ۲۰۱۱ در شکور یونان صورت گرفت جمعیت این کشور ۱۱۳۰۴۰۰۰ نفر می باشد.

 

پایتخت:

پایتخت یونان شهر آتن است که دارای جمعیت ۳،۰۷۴،۱۶۰ نفر می باشد که پر جمعیت ترین شهر یونان به شمار می آید همچنین این شهر یکی از بزرگترین بندر یونان به شمار می رود.اگر چه بیش از نیمی از جمعیت شهر آتن به عنوان طبقه شهری محسوب می شوند اما زندگی روستایی نفوذ قدرتمندی در این شهر دارد برای مردمان شهر آتن روابط اجتماعی و احساسات اهمیت بسیار زیادی دارد .

 

دین:

اکثر یونانیان به کلیسای ارتدکس یونانی تعلق دارند که توسط یک شورای اسقف های شهری اداره می شود که تحت فرمان اسقف اعظم آتن قرار دارد. بزرگترین اقلیت مذهبی تمرکز مسلمانان یونان در شمال شرقی تراکیه است.البته لازم به ذکر است که تعداد قابل توجهی از کاتولیک ها در کشور یونان زندگی می کنند. و همچنین یهودیان هم در این کشور وجود دارند اما تعدادشان نسبتا نسبت به دیگر ادیان کمتر می باشد.

 

دولت:

جمهوری یونان یک دموکراسی پارلمانی با یک مجلس ۳۰۰ نفری است که تحت رهبری نخست وزیر است. دوره پارلمانی معمولا به مدت چهار سال به طول می انجامد و پس از آن برگزاری انتخابات براساس رای گیری انجام می شود. رئیس دولت یونان رئیس جمهور است که توسط پارلمان انتخاب می شود.
یونان از سال ۱۹۸۱ عضو اتحادیه اروپا بوده است.

 

بانک ها:

بانک ها از دوشنبه تا جمعه ۸ الی ۱۴ فعال هستند و در روزهای شنبه و یکشنبه آنها تعطیل هستند. بعضی از شعبه های مرکزی بانک ها ممکن است تا ساعت ۲۰ و روز شنبه ها از ساعت ۱۰ الی ۱۶٫۳۰ باز باشند.

خودپرداز: آنها به طور گسترده در سراسر کشور در دسترس هستند.

 

آب و هوا:

آب و هوا در یونان به طور متوسط ​​مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک و زمستان های خفیف است.

 

کارت های اعتباری:

تمام کارت های اعتباری عمده تقریبا در همه هتل ها، مغازه ها و رستوران ها پذیرفته می شوندو برای راحتی حل گردشگرانی که با تور یونان به این کشور زیبا سفر کرده اند و قصد دارند که از کارتهای اعتباری استفاده کنند میتوانند به علائمی که در پشت پنجره فروشگاهها و مراکز دیگر درج شده است به راحتی متوجه شوند که ایا کارت اعتباری همراه خود در این فروشگاه یا مرکز خرید اعتبار دارد یا خیر .

 

ارز:
واحد یورو پول رسمی است.

 

برق:
برق ۲۲۰ ولت / ۵۰ هرتز است. شاخه ها نوع استاندارد قاره ای (DIN) با دو پین گرد است.

 

بهداشت و درمان:

درمان اضطراری برای همه در بیمارستان های عمومی رایگان است. بیمارستان های دولتی و خصوصی را می توان در شهرهای بزرگ پیدا کرد. جزایر کوچک و بزرگ معمولا دارای بیمارستان ها و مراکز بهداشتی هستند.

 

زبان:
زبان یونانی زبان رسمی کشور یونان است. اکثر یونانی ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی یا همان زبان دوم صحبت می کنند.

 

رستوران ها:
رستوران ها و تاک ها معمولا برای ناهار از ۱۲:۳۰ تا ۱۶:۰۰ خدمات ارائه میدهند و برای شام از ساعت ۱۹:۰۰ تا نیمه شب باز هستند. مغازه های فست فود و دیگر مغازه ها معمولا در تمام طول روز دایر هستند و بعضی از آنها تا دیر وقت ( شب ) باز هستند. و همچنین کافه ها و بارها در تمام روز از ساعت ۸:۰۰ تا اواخر شب باز هستند.

 

مخابرات:
کد دسترسی بین المللی برای کشور یونان +۳۰ است.کد خروجی ۰۰ و سپس کد کشور مربوطه است (به عنوان مثال ۰۰۱ برای ایالات متحده آمریکا، کانادا و ۰۰۴۴ برای انگلستان). تلفن های همراه عمومی در سراسر یونان در دسترس هستند و از کارت های تلفن هم می شود استفاده کرد که می توانند از کیوسک ها مشخصی خریداری شوند.

 

زمان:
یونان در منطقه زمانی GMT ​​+ ۲ است.

 

دیدنی های یونان
دیدنی های یونان بیش از ان چیزی است که ما تا الان دیده یا شنیده ایم این کشور تاریخی با قدمت چند هزار ساله دارای با ارزشترین دیدنی های جهان است که در زیر لیستی از این دیدنی های قرار داده ایم که عبارتند از:

معماری سانتورینی
آکروپلیس
شهاب سنگ
ونیز کوچک
سواحل کرت
خرابه های دلفی
غار ملیسیانی
دریاچه پلاستیکا
موزه بناکی
کوه آتس
آکروپلیس لیندو
کوه المپ
بندر باستانی
کاخ سسی
غارهای دیرو
خلیج کورنتس
هیدرا
صومعه آخرالزمان
قدیمی مونموسیا
بخش یهودیان

کشور یونان علاوه بر این جاذبه های گردشگری دارای هتل های بسیاری هم می باشد که در تمامی کشور وجود دارد.

هتل های یونان در سه سطح وجود دارد که در زیر معرفی شده اند:

هتل های سه ستاره یونان
هتل های چهار ستاره یونان
هتل های پنج ستاره یونان

http://whygo.ir هتل میکونوس گراند یونان

http://whygo.ir هتل میکونوس گراند یونان