قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور یونان


قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور یونان یه شرح زیر است :

کشور یونان عضو اتحاد شنگن می باشد و برای مسافرت به یونان نیاز به ویزا شنگن می باشد .

حضور شخص متقاضی در زمان تعیین شده توسط سفارت برای دریافت ویزا شنگن الزامی می باشد ( جهت مصاحبه و انگشت نگاری ) .

 

آدرس سفارت یونان در تهران برای مراجعه حضوری :

خیابان آفریقا – بلوار اسفندیار – پلاک 43

تلفن ‏۲۲۰۵۰۵۳۳‏ – ‏۲۲۰۵۳۷۸۴‏

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا یونان :
اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی .
فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
کارت ملی و شناسنامه .
2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی .
گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران )
پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) .
بیمه مسافرتی .
سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
رزرو هتل و بلیط هواپیما .

 

انواع ویزا کشور یونان :
ویزا توریستی .
ویزا تجاری .
ویزا ترانزیت .
ویزا دیدار از اقوام و خانواده .
ویزا تحصیلی .
انواع ویزای شینگن

 

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

 

نکاتی در مورد ویزا کشور یونان :

بررسی مدارک در سفارت یونان حداقل 3 هفته کاری زمان نیاز دارد و در برخی مواقع سفارت از شما مدارک تکمیلی می خواهد لذا 2 ماه قبل از سفر برای ویزا خود اقدام کنید .

ویزای شنگن دارای اعتبار 90 روز می باشد و بسته به نوع ویزا اجازه 1 یا 2 و یا چند بار ورود و خروج به کشورهای شنگن به شما داده می شود .

 

قیمت و هزینه دریافت ویزا یونان :
قیمت انواع ویزا های یونان با هم متفاوت می باشد لطفا برای آگاهی از قیمت ویزا از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید

 

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به یونان :

در حال حاضر به ویسله هواپیمایی ماهان و آژین یونان امکان پرواز مستقیم به آتن یونان وجود دارد همچنین با استفاده از خطوط هوایی ترکیش و پگاسوس ترکیه ( با یک توقف در استانبول ) امکان پرواز به یونان از تهران و سایر شهرهای ایران وجود دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایر مسیر های پروازی و طول پرواز و اطلاعات دیگر به صفحه بلیط هواپیما یونان سایت مراجعه نمائید .

وب سایت قاره پیما کارگزار رسمی اخذ ویزا – رزرو بلیط هواپیما و هتل و تور یونان می باشد ، قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور یونان ( توریستی و تجاری و … ) – بلیط هواپیما – هتل و یا تور های مسافرتی با هم متفاوت می باشد لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا – هتل – بلیط و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید .