ویزای مکزیک

از دلایل مهم سفر به مکزیک می‌توان به وجود جاذبه‌های طبیعی همچون سواحل زیبا، بزرگترین صخره‌های مانع، تاریخ باستانی مایاها و مردمی با فرهنگ، بسیار شاد اشاره کرد. مکزیک به سرزمین رنگ‌ها و کنتراست‌ها معروف است همین دلیل محکمی است که برای درخواست ویزای مکزیک اقدام کنید.

جمعیت زیاد و ازدحام در سواحل شما را به آرامی شهرهای استعماری دعوت میکند در حالیکه اقامتگاه‌های آن رو به جنگل‌هایی هستند که در آن میمون‌ها و طوطی‌های بسیار زیبایی وجود دارند.

کوه‌های بلند و باشکوهی وجود دارد که مسیر آنها به بیابان‌های دور میرسد. در کنار املاک اسپانیایی، خانه‌های سنتی پوئبلو قرار گرفته‌اند. در خارج از متروپلیس‌های مدرن خرابه‌های شهر مایان پیدا شده است. مکزیک یکی از کشورهایی است که در آمریکای شمالی واقع شده و جمعیت آن بالای ۱۲۰ میلیون نفر است.


کشور مکزیک بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی زبان در جهان می‌باشد، به دلیل اینکه حدود یک سوم از مردم اسپانیایی زبان کل جهان در کشور مکزیک زندگی می‌کنند. کشور مکزیک از سمت شمال با ایالت متحده آمریکا و از سمت جنوب شرقی با بلیز و گواتمالا هم مرز است و در کنار خلیج مکزیک، اقیانوس آرام و دریای کارائیب قرار گرفته است.

ویزای مکزیک

به نظر میرسد که اخذ ویزا از سفارت مکزیک در تهران چندان کار پیچیده‌ای نباشد. البته این در شرایطی است که شما تمامی مدارک خواسته شده را ارائه دهید البته کسی نمی‌تواند قول ویزای مکزیک تضمینی به شما دهد. در ادامه قصد داریم تا شرایط اخذ ویزا را با استناد به سایت سفارت مکزیک در تهران برایتان بازگو کنیم.

 

سفارت مکزیک در تهران

آدرس: تهران- خیابان آفریقا (جردن)- خیابان گلفام- پلاک ۱۲

تلفن: ۲۲۰۵۷۵۹۰-۰۲۱ / ۲۲۰۱۲۹۲۱-۰۲۱

فکس: ۲۲۰۵۷۵۸۹-۰۲۱

ایمیل: embiran@sre.gob.mx

سایت سفارت مکزیک در ایران: embamex.sre.gob.mx

وقت سفارت مکزیک

برای درخواست وقت سفارت مکزیک باید مشخصات خود را به ایمیل consularesirn@sre.gob.mx ارسال کنید و سفارت آخرین وقت را برای شما در نظر خواهد گرفت. توجه داشته باشید که سفارت مکزیک وقت فوری برای ویزا در نظر نمی‌گیرد پس حتما از قبل برنامه‌ریزی کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مکزیک

شما باید مدارک خواسته شده را از طریق ایمیل برای سفارت ارسال نمایید تا علاوه بر ثبت وقت سفارت، مدارک را برای آن‌ها ارسال نمایید.

تکمیل فرم درخواست ویزا سفارت مکزیک
پاسپورت فعلی با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان ورود شما به مکزیک (اصل و کپی از صفحه اول، ویزاها و صفحات مهر خورده)
پاسپورت‌های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود (اصل و کپی) (در صورت وجود)
عکس رنگی جدید با پس زمینه سفید
اصل و کپی از مدارم زیر به همراه ترجمه انگلیسی به زبان انگلیسی یا اسپانیولی:
نامه اشتغال به کار که در آن سمت، مدت زمان استخدام، حقوق، جواز کسب، ثبت شرکت مشخص شده باشد.
فیش حقوقی ۳ ماه اخیر
گردش حساب ۶ ماه اخیر، به همراه نامه‌ای از بانک که در آن تاریخ بازگشایی حساب و مانده آن ذکر شده باشد.
سند ملی (در صورت وجود)
برای وابستگان مالی، اثبات روابط خانوادگی (شناسنامه هریک از افراد). فرزندان بالای ۲۵ سال باید مدارک مالی خود را جداگانه ارائه دهند.
دعوتنامه مکزیک
دعوتنامه تنها برای سفرهای کاری و رسمی اعتبار دارد (برای سفرهای شخصی یا توریستی، دعوتنامه مورد قبول نمی‌باشد)
دعوتنامه تنها در صورتی قابل قبول است که توسط یک شرکت دولتی یا خصوصی واقع در مکزیک صادر شده باشد و این شرکت در دولت مکزیک شناخته شده باشد.
دعوتنامه در صورتی اعتبار دارد که بر روی کاغذ سربرگ آن شرکت صادر شده باشد.
دعوتنامه در صورتی اعتبار دارد که در آن اطلاعات تماس و آدرس آن، اطلاعات شخصی، هدف، مکان و مدت زمان سفر، و فرد یا شرکت مسئول برای پرداخت مخارج متقاضی مشخص شده باشد.
دعوتنامه فقط در صورتی اعتبار دارد که بدرستی امضا شده باشد و یک کپی از کارت شناسایی رسمی فرد امضا کننده به آن ضمیمه گردد.
گفتنی است که تفاوتی میان گروه گردشگران، تجار و تخصصی وجود ندارد و همگی باید پیش از ورود به این کشور روادید مکزیک را اخذ نمایند و ملزم به ارائه مدارک زیر هستند.

مشخصات عکس متقاضی ویزای مکزیک

در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشند.
سایز عکس باید ۴۰×۳۰ میلی‌متر باشد.
تصویری نزدیک از سر و بخش‌های بالایی شانه‌ها به گونه‌ای که صورت بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از فضای عکس را به خود اختصاص دهد.
شفاف و واضح بوده و تار نباشند.
باکیفیت بوده و هیچ گونه رد جوهر یا تا خوردگی روی آن‌ها نباشد.
نگاه‌تان مستقیم به دوربین باشد.
رنگ پوست طبیعی نشان دهد.
درجه روشنی و تضاد آن مناسب باشد.
روی کاغذ باکیفیتی پرینت شده و وضوح آن بالا باشد. عکس‌هایی که با دوربین‌های دیجیتال گرفته میشوند باید دارای کیفیت رنگ بالا بوده و روی کاغذ باکیفیت پرینت گرفته شود.
از نظر رنگی خنثی باشد.
چشمان‌تان را باز و کاملا واضح نشان دهد. هیچ مویی روی چشمان و صورت شما را نگرفته باشد.
در تصویر جهت گیری صورت شما باید کاملا رو به دوربین بوده و نباید به سمت شانه خود (سبک پرتره) نگاه کرده یا کج شده باشید. کناره‌های صورت شما باید به وضوح مشخص باشد.
زمینه تصویر باید سفید باشد.
با لباس‌های روشن گرفته شده و هیچگونه سایه یا بازتاب فلشی را روی چهره شما نشان ندهد، قرمزی چشم‌ها در عکس نیز پذیرفته نیست.
عینک طبی در عکس
شیشه عینک شما با رنگ خنثی باشد.
عکس باید چشم‌های شما را بدون هیچگونه بازتاب فلش از روی شیشه‌ها و بدون لنز رنگی، کاملا واضح نشان دهد (در صورت امکان از قاب‌های بزرگ و سنگین استفاده نکرده و عینک‌هایی با قاب سبک تر انتخاب کنید).
پوشش سر و مو
تنها به دلایل مذهبی مجاز است، اما در صورت داشتن حجاب نیز دقت کنید که ویژگی‌های صورت شما از زیر چانه تا بالای پیشانی و کناره‌های صورت باید کاملا مشخص باشد.
در تصویر باید تنها باشید (بدون صندلی در پس زمینه، اسباب بازی یا افراد دیگر)، تصویر باید شما را در حالتی خنثی با دهان بسته نشان دهد.