راهنمای سفارت مراکش

مراکش با مناظر و فرهنگ های متنوعش مدت هاست که از مقاصد محبوب گردشگری است. محله های قدیمی شهرهای بزرگ مراکش با بازارهای رنگارنگ و شلوغ ادویه، معماری بینظیر بناها، دباغ خانه ها و چای خانه های خود قرن هاست که ظاهر و شور زندگی خود را حفظ کرده اند. در این کشور در میان کوه ها، بیابان ها و سواحل اطلس و مدیترانه چشم اندازه هایی ناب از شمال آفریقا را می بینید و به شهرهایی می روید که نمونه اش در هیچ جای دیگر دنیا نیست. اگر ویژگی های بینظیر مراکش شما را بر آن داشته تا سفری به این کشور داشته باشید قبل از سفر باید ویزا بگیرید. در این پست می خواهیم درباره سفارت مراکش در تهران و چگونگی دریافت ویزای این کشور صحبت کنیم، الی گشت را همراهی کنید.


مشخصات کلی سفارت مراکش در ایران

جاذبه هایی که فقط در مراکش پیدا می شوند
مکان: سفارت مراکش در شهر تهران، خ پاسداران، نارنجستان ششم، پلاک ۲۹ قرار دارد.

تلفن: ۲۶۱۵۱۶۶۴

ساعت کاری: این سفارت هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر باز است.

آنچه که باید در هنگام درخواست ویزای مراکش بدانید

شخصی که ویزای مراکش می خواهد باید در هنگام درخواست ویزا حضور داشته باشد. اگر فردی که زیر ۱۶ سال سن دارد درخواست ویزای مراکش داشته باشد امضای هم مادر و هم پدرش بر روی فرم درخواست ویزا لازم است.
برای درخواست ویزا هر کدام از اعضای خانواده باید فرم جداگانه ای را پر کنند. یک ماه قبل از اینکه به سفارت مراکش بروید فرم ویزا را کامل کنید و قبل از اینکه وارد سفارت شوید از همه مدارک مورد نیاز بر روی کاغذ A4 کپی بگیرید.
اگر فرد درخواست کننده عمل غیر قانونی مثل جعل مدرک انجام بدهد و مدارکش مخدوش باشد درخواست او رد و برای مدت طولانی از گرفتن ویزای پادشاهی مراکش محروم می شود.

پاسپورت
برای دریافت ویزای توریستی مراکش چه مدارکی لازم است؟
همه مدارکی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم باید ترجمه انگلیسی داشته باشند:

پاسپورت با امضاء + پاسپورت های قبلی. اعتبار پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ ورود به مراکش باشد و هر کدام از اعضای خانواده باید پاسپورتی جداگانه ارائه دهند.

شش قطعه عکس ۳ در ۴ رنگی. توجه کنید که عکس هایی که ارائه می دهید نباید با عکس پاسپورت و ویزاهای قبلی شما یکی باشد و باید تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون عینک و بدون لبخند باشد.
اصل شناسنامه + کپی تمام صفحات شناسنامه

ویزا
اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی که مهر و امضای بانک داشته باشد. ( باید گردش حساب و گواهی تمکن ارائه دهید و زمان صدور گواهی حساب بانکی باید حداکثر دو هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.)

اصل و ترجمه مدارک شغلی
خانم‌های خانه ‌دار باید اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر خود را ارائه دهند.
کودکان زیر ۱۸ سال اگر بدون والدین قصد سفر به مراکش را داشته باشند باید از والدین خود رضایت نامه محضری (ترجمه شده به زبان انگلیسی) داشته باشند.